Skip to content

Jak złożyć wniosek o bon turystyczny za pośrednictwem banku?

Spis treści

Klienci Banku Pekao mogą wnioskować o bon turystyczny dzięki Profilowi Zaufanemu w Pekao24. Ten sposób weryfikacji przyda się również przy załatwianiu wielu innych spraw w E-Urzędzie, np. przy składaniu wniosku o dowód osobisty czy świadczenie 500+.

Aby otrzymać bon turystyczny, należy zasięgnąć informacji zus bon turystyczny wniosek przez bank.

Polski Bon Turystyczny ma wartość 500 zł i ma na celu wsparcie rodzin i branży turystycznej w trudnym okresie. W przypadku dwójki dzieci ma on wartość 1000 zł. Jeśli dziecko jest niepełnosprawne, przysługuje dodatkowo 500 zł.

Środki nie są wypłacane w gotówce i nie można ich sprzedać. Należy je wykorzystać w Polsce na usługi hotelarskie lub turystyczne w obiektach, które znajdują się w bazie Polskiej Organizacji Turystycznej, dostępnej na stronie https://www.pot.gov.pl/. Są to m.in. noclegi w hotelach, pensjonatach, gospodarstwach agroturystycznych, na koloniach letnich, obozach harcerskich i obozach sportowych.

W celu zalogowania się do systemu PUE możliwe jest korzystanie z kwalifikowanego podpisu elektronicznego, karty elektronicznej lub bankowości elektronicznej w przypadku PKO BP, Inteligo, BOŚ Banku, Banku Millennium, Citi Handlowego oraz ING Banku Śląskiego. Z Profilu Zaufanego będą korzystać klienci T-mobile Usługi Bankowe, PKO BP, Inteligo, Santander BP, Bank Pekao oraz użytkownicy mBanku. Klienci EnveloBanku będą mogli zalogować się za pomocą karty EnveloCard.

Klienci Banku Millennium będą mogli zalogować się za pomocą aplikacji Bankowość Mobilna. Klienci Alior Banku mogą korzystać z aplikacji Alior24, a także ze swojej karty kredytowej lub debetowej z technologią MasterCard PayPass. Klienci Grupy BPS mogą również skorzystać z usług bankowości mobilnej, które są udostępniane poprzez aplikacje z różnymi funkcjami, w tym z płatnościami mobilnymi.

3 komentarze

 1. Henryk
  1 lipca 2022 @ 09:38

  Ja na przykład cieszę się, że jest tyle banków, w których bez problemu mogę złożyć wniosek o bon turystyczny.

  Zawsze dobrze jest mieć pod ręką bon turystyczny, zwłaszcza gdy wybieramy się na wakacje. Bon turystyczny może ułatwić Ci życie, bo możesz go wykorzystać w dowolnym momencie podróży.

 2. Tomek
  1 lipca 2022 @ 09:43

  Nie lubię przechodzić przez kłopotliwe poszukiwania banku, umawiania się na spotkanie, wchodzenia do niego, a potem czekania, aż ktoś mi pomoże.

  To jest super!

 3. Leszek
  1 lipca 2022 @ 09:56

  Jestem jedną z wielu osób, które były zadowolone z ilości banków, które obecnie oferują bony turystyczne. Bez problemu udało mi się złożyć wniosek o bon, co jest dla mnie świetną wiadomością.

Dodaj komentarz