Skip to content

Czym charakteryzuje się outsourcing IT?

Spis treści

Outsourcing IT jest opłacalnym sposobem zapewnienia firmom całego wsparcia technicznego, którego potrzebują, bez powszechnych pułapek i kłopotów. Outsourcing do firmy z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie może chronić Twoją organizację przed przestojami, awariami komputerów i utratą danych, dając Ci spokój, dzięki czemu możesz skupić się na swojej podstawowej działalności.

W ramach tego outsourcingu firma będąca odbiorcą wynajmuje firmę zewnętrzną do utrzymania i administracji swoich systemów informatycznych. Usługi te mogą obejmować: planowanie i projektowanie nowych rozwiązań, przenoszenie zasobów do chmury internetowej, zapewnienie helpdesku z udziałem pracowników outsourcowanych, obsługę systemów antywirusowych – wszystkie te zadania, które wykraczają poza zakres działania konkretnej organizacji.

Jakie są zalety outsourcingu IT?

 – Redukcja kosztów – Powierzenie usług IT firmie zewnętrznej jest rozwiązaniem ekonomicznym, nie musi się wydawać środków na tworzenie etatów czy budowanie zespołu ekspertów. Znika problem ewentualnego braku wsparcia IT z powodu urlopu pracowniczego lub zwolnienia lekarskiego.

 – Pomoc grona ekspertów – każdy jest dobry w swojej dziedzinie, a z pomocą firmy wspiera cały zespół ekspertów, a nie tylko jeden informatyk. Oszczędzaj czas – firma IT to kompleksowa usługa, od budowy i utrzymania infrastruktury po backup, zarządzanie chmurą i nie tylko.

 – Nie tracisz więc czasu na przydzielanie czynności, weryfikację poprawności ich realizacji i inne tego typu kwestie.

 – Spokój – firma outsourcingowa dba o to, aby wszystko działało, a pracownik może skupić się na rozwoju biznesu.

Jeśli potrzebujesz pomocy lub wsparcia IT, skontaktuj się poprzez stronę telefon pomoc informatyczna. Przyjazny specjalista zbierze wszystkie niezbędne informacje, określi problem oraz najbardziej skuteczną i niedrogą metodę jego rozwiązania.

3 komentarze

 1. Bronisław
  11 sierpnia 2022 @ 13:57

  Jako właściciel firmy z wieloletnim doświadczeniem na rynku wyrobów stalowych, często korzystam z outsourcingu IT. Pozwala mi to skupić się na innych aspektach mojej działalności i zapewnia, że wszystkie projekty są realizowane sprawnie, efektywnie i na czas.

 2. Bartek
  11 sierpnia 2022 @ 13:59

  Często muszę zlecać na zewnątrz moje wprowadzanie danych i inne potrzeby IT. Używam stron internetowych, aby znaleźć wykwalifikowanego informatyka, który zajmie się naprawą mojego sprzętu komputerowego.

 3. Adam
  11 sierpnia 2022 @ 14:01

  Zanim kupisz coś nowego, ważne jest, abyś wiedział, jakie są potrzeby Twojego biznesu i ile pieniędzy chcesz zainwestować w technologię. Dlatego, zanim pospieszysz się i kupisz dla siebie nowego laptopa lub tablet, zasięgnij porady doświadczonego informatyka.

Dodaj komentarz