Skip to content

Zobacz do czego przyda się Tobie profil zaufany i PUE ZUS

Spis treści

W związku z tym, że obecnie pliki JPK wysyłane są za pośrednictwem serwisu z wykorzystaniem podpisów kwalifikowanych osób upoważnionych do podpisywania deklaracji w imieniu Użytkownika. W związku z tym prosimy, aby wszyscy użytkownicy, którzy nie złożyli jeszcze w urzędzie skarbowym formularzy UPL-1, czyli upoważnień dla osób podpisujących deklaracje w naszym imieniu, złożyli te formularze w swoim lokalnym urzędzie skarbowym w celu utworzenia przez nas Profilu Zaufanego dla tego użytkownika.

W celu wygenerowania formularzy UPL-1 w serwisie internetowym należy sprawdzić dane wprowadzone na swoim koncie oraz na koncie firmy. Jeśli występują jakiekolwiek niezgodności pomiędzy danymi a stanem faktycznym, należy je skorygować w serwisie przed wygenerowaniem formularza UPL-1. Formularz składa się w zakładce Deklaracje ➡ e-Deklaracje w części Generuj upoważnienie do podpisu elektronicznego należy wybrać opcję Generuj deklarację upl-1.

Aby rozpocząć korzystanie z Profilu Zaufanego, należy założyć konto w jednym z banków oferujących tę usługę i potwierdzić swoją tożsamość, wybierając z listy punktów potwierdzających (np. skrytek pocztowych lub bankomatów). W ramach tej procedury musisz podać kilka informacji osobistych, takich jak data i miejsce urodzenia, obywatelstwo itp. oraz kopię dowodu osobistego.

Jeśli masz już założony Profil Zaufany i od dłuższego czasu z niego nie korzystasz, zalecamy sprawdzenie, czy Profil jest nadal aktywny, czy też wkrótce wygaśnie. Od 7 kwietnia 2017 r. Profil Zaufany ePUAP  ZUS nie jest już autoryzowany za pomocą poczty elektronicznej. Użytkownicy korzystający z tej opcji autoryzacji mieli określony czas na zmianę autoryzacji na kod SMS.

W celu uzyskania informacji o składkach ZUS niezbędnym narzędziem jest konto ZUS PUE logowanie. Dostęp do danych o stanie konta można uzyskać za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, która jest dostępna zarówno w wersji papierowej, jak i w formie wniosku online. Dzięki temu możesz otworzyć konto PUE ZUS w mniej niż 20 minut za pośrednictwem Profilu Zaufanego lub systemu bankowego zintegrowanego z centrami danych ZUS. Jeśli nie jesteś pracownikiem etatowym, który opłaca składki na ubezpieczenie społeczne lub nie chcesz czekać na wydruk, to warto otworzyć konto osobiste PUE ZUS osobiście w dowolnym oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

3 komentarze

 1. Wojtek
  22 czerwca 2022 @ 09:34

  Od wielu lat korzystam z Profili Zaufanych i Ocen Opinii Klientów. Są one niezwykle przydatne, gdy wiem, komu mogę zaufać, a kogo unikać w serwisie eBay.

 2. Piotr
  22 czerwca 2022 @ 09:34

  Dobrze wiedzieć, do czego przydają się profil zaufany i pue zus, dzięki którym mogę dowiedzieć się więcej o sobie, a także dać wgląd moim klientom/przyjaciołom/rodzinie w to, jakie są ich życiowe potencjały i ograniczenia. To wszystko jest na plus dla tej instytucji.

 3. Konrad
  22 czerwca 2022 @ 09:35

  Pracując nad swoim profilem, odkryłem, jak ważne jest posiadanie dobrej reputacji. Zaufanie buduje się z czasem, więc wszystkie Twoje recenzje i oceny pomogą ludziom zrozumieć, że jesteś dobrym i wiarygodnym źródłem.

Dodaj komentarz