Skip to content

W DPD Polska wzrosła liczba obsługiwanych przesyłek kurierskich

Spis treści

W 2022 roku DPD Polska obsłużyła o 40 milionów paczek więcej niż w roku poprzednim. Wzrost ten był bezprecedensowy i wyniósł prawie 25 proc. 

W ostatnich latach branża kurierska przeżywa gwałtowny wzrost popularności. Wynika to między innymi z rosnącej liczby transakcji handlowych dokonywanych co roku w Internecie. Ponieważ coraz więcej osób kupuje produkty w Internecie, wzrasta zapotrzebowanie na usługi kurierskie.

Tylko w ciągu ostatnich pięciu lat liczba kurierów wzrosła o 44%, w zawodzie kuriera pracuje ponad 4 miliony osób. Oczekuje się, że w ciągu najbliższej dekady liczba kurierów będzie nadal rosła, nawet o 35%, a wielu ekspertów twierdzi, że trend ten utrzyma się co najmniej do 2023 lub 2024 roku.

Aby uzyskać najbardziej skuteczne i efektywne rozwiązanie, należy skontaktować się z DPD infolinia.

Marże firmy pozostały na podobnym lub nieco niższym poziomie niż przed pandemią. Firma nie odnotowała ponadnormatywnych zysków, ale są one proporcjonalne do wzrostu wolumenu. To nie jest tak, że zarabia się na pandemii – mówi Rafał Nawłoka.

W ciągu ostatnich kilku lat nastąpił gwałtowny rozwój zakupów online i oczekuje się, że będzie on postępował. Chociaż wzrost zakupów w internecie był stały, w 2020 r. nastąpił skokowy wzrost.

Zapytany o swoje prognozy dla rynku, odpowiedział ostrożnie: „Wzrost zakupów online powinien się umocnić”.

Firma zawsze poszukuje pracowników gotowych do podjęcia nowych wyzwań i zawsze mamy wolne stanowiska. Zawód kuriera jest sam w sobie ciekawy i nie dziwię się, że ludzie, szukając dla siebie czegoś tymczasowego, podejmują taką pracę.

3 komentarze

 1. Justyna
  24 czerwca 2022 @ 09:40

  Cieszę się, że wzrosła liczba przesyłek obsługiwanych przez DPD Polska. Jest to niezwykłe osiągnięcie i świadczy o tym, że firma rozwija się we właściwym kierunku. Cieszę się na dalszy wzrost i dalszy rozwój tej firmy.

 2. Konrad
  24 czerwca 2022 @ 09:41

  Bardzo cieszę się ze wzrostu liczby przesyłek obsługiwanych przez DPD Polska. Jest to znak, że firma zmierza we właściwym kierunku, który mam nadzieję kontynuować.

 3. Lech
  24 czerwca 2022 @ 09:45

  Z przyjemnością informuję, że wzrosła liczba przesyłek obsługiwanych przez DPD Polska. Doceniam to osiągnięcie i liczę na dalszy rozwój w tym obszarze.

Dodaj komentarz