Skip to content

Trwa przebudowa ulic w śródmieściu Rzeszowa

Spis treści

W rejonie rzeszowskiego oddziału ZUS jest przebudowywany układ dróg. Inwestycja ma się zakończyć do września. Jak informuje dyrektor Wydziału Transportu Urzędu Miasta Rzeszowa Marcin Moskalewicz, zanim zakończą się wszystkie prace związane z przebudową głównych arterii komunikacyjnych, miną najprawdopodobniej trzy miesiące.

Ulice Fredry, Śniadeckich, Orzeszkowej, Styki, Batorego, Żółkiewskiego i Siemianiskiego – wszystkie zostaną przebudowane w Rzeszowie. To największa w ostatnich latach inwestycja w infrastrukturę drogową w północno-wschodniej części śródmieścia. To inwestycja o wartości 50 mln zł, która rozpoczęła się w marcu ubiegłego roku. Jak przypomina Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa: „Ulice ucierpiały w wyniku wieloletnich zaniedbań”.

Inwestycja ma usprawnić komunikację w centrum Rzeszowa. Kierowcy najbardziej chcą mieć możliwość przejazdu pod wiaduktem wzdłuż ul. Batorego. Ulica pod wiaduktem zostanie poszerzona do 22 m, zmieniona zostanie również wysokość wiaduktu – z 2,8 m na 4,60 m, pojawią się dwa pasy ruchu, chodniki i ścieżka rowerowa. Nie będzie więcej świateł i ruchu wahadłowego.

Obecnie trwają prace w kilku lokalizacjach. przy ul. Fredry, trwają prace przy budowie chodnika i kostki brukowej, ul. W Żółkiewskim powstają konstrukcje drogowe i budowana jest oczyszczalnia ścieków. Trwa również budowa oświetlenia i kanalizacji deszczowej.

U zbiegu ulic Głowackiego i Fredry powstanie rondo, przy którym mieści się oddział ZUS Rzeszów. Oznacza to, że od poniedziałku po południu zmieni się organizacja transportu na terenie, na którym znajduje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Utrudnienia związane z budową ronda będą obowiązywać do odwołania. – Zakończenia przebudowy kilku układów drogowych w centrum Rzeszowa – należy się spodziewać jesienią br.

3 komentarze

 1. Karol
  8 sierpnia 2022 @ 09:46

  Będę mógł jeździć po śródmieściu po bezpiecznych drogach. Jestem zadowolony z tej polityki miasta i wydatków. Ten projekt poprawy jest właściwym wykorzystaniem środków z moich podatków i popieram go.

 2. Ola
  8 sierpnia 2022 @ 09:47

  Uważam, że jest to bardzo skuteczne rozwiązanie i przeznaczanie środków na budowę kolejnych dróg jest mądrym wyborem.

  Polityka mojego miasta w zakresie poprawy stanu dróg jest dobrą inwestycją, która może być postrzegana jako korzyść dla wszystkich kierowców poprzez zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

 3. Adrian
  8 sierpnia 2022 @ 09:51

  Jazda samochodem w mieście jest dla mnie stresem. Zwykle trzymałem się z dala od centrum miasta ze względu na złe drogi i ruch.

  Drogi nie były utrzymywane w bezpiecznym stanie. Ale teraz już wiem, że pieniądze podatników są wydawane we właściwy sposób.

Dodaj komentarz