Skip to content

Personalizacja własnej figurki w LEGO

Spis treści

Duńska firma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom fanów i pozwoli im spersonalizować klocki. LEGO uruchomiło nowy projekt, dzięki któremu każdy będzie mógł stworzyć własną figurkę.

Firma zapowiedziała, że wypuści na rynek nową serię klocków, która pozwoli użytkownikom na stworzenie własnych figurek. Zestaw będzie nosił nazwę „Personalized Minifigs”. Zestaw zawiera 40 różnych elementów, które można wykorzystać do dostosowania minifigów na wiele różnych sposobów.

Zestaw zawiera wiele różnych części, w tym kawałki włosów, kapelusze, broń i akcesoria do personalizacji. Zestaw zawiera także instrukcje, jak zbudować konkretne postacie, takie jak Darth Vader czy Yoda z Gwiezdnych Wojen lub Spider-Man z Marvel Comics.

Zestaw zawiera również książeczkę, która pomaga użytkownikom tworzyć własne postacie przy użyciu różnych elementów dostępnych w tym zestawie. Lego powiedziało w oświadczeniu: „Dzięki możliwości budowania nieskończonych możliwości, te spersonalizowane minifigs z pewnością wydobędą kreatywność Twojego dziecka”.

LEGO, wiodąca na świecie firma zabawkarska, postanowiła spełnić marzenia fanów płci męskiej i żeńskiej. Rozpoczęła testy usługi „Minifigure Factory”, dzięki której każdy będzie mógł zaprojektować i zamówić własną figurkę LEGO. Wystarczy odwiedzić specjalną stronę internetową i zrealizować swoją wizję w internetowym kreatorze.

Telefon lego jest bezpłatny dla dzwoniącego. Niestety numer może być blokowany przez niektórych operatorów telekomunikacyjnych, a dzwoniący mogą ponosić dodatkowe opłaty za wykonywanie połączeń z telefonu komórkowego.

Usługa jest obecnie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych, ale będzie rozwijana także w innych krajach. The Minifigure Factory pozwala wybierać spośród trzech rodzajów ciał: męskich, żeńskich lub mieszanych płci. Można również wybrać różne rodzaje głów i fryzur dla każdego typu ciała. Do wyboru jest też mnóstwo akcesoriów – w tym kapelusze, okulary, maski, peleryny, a nawet zwierzaki! Możesz nawet zmienić kolor ich skóry, jeśli chcesz. Jeśli to nie było dla Ciebie wystarczające, masz do wyboru ponad 100 różnych głosów!

Po raz pierwszy w historii LEGO pozwala klientom projektować własnych ludzi.

Firma ogłosiła, że uruchomi usługę, w której klienci będą mogli tworzyć własne postacie LEGO, które następnie będą mogli wykorzystać do zaludnienia swoich miast lub innych kreacji.

Usługa kosztuje 12 dolarów za osobę i obejmuje wybór części i akcesoriów, takich jak fryzury i mimika twarzy. Firma twierdzi, że klocki mają pasować do wszystkich innych zestawów, co oznacza, że nawet jeśli zbudujesz zestaw z własną postacią, to i tak będzie ona wyglądać jak w domu obok innych elementów.

Fani LEGO są podekscytowani tą nową funkcją, która obecnie jest dostępna tylko w Polsce, ale jeśli okaże się wystarczająco popularna, zostanie rozszerzona na inne kraje.

3 komentarze

 1. Mateusz
  3 sierpnia 2022 @ 14:04

  Jestem niezmiernie zadowolony, że postacie stworzone w kreatorze są tak doskonałe. To jest mistrzostwo osobowości mówię wam.

 2. Iwona
  3 sierpnia 2022 @ 14:04

  Ależ to jest pomysłowe:) Fakt, że te figury zostały stworzone przez komputerowy algorytm jest niezwykły, ale nie jest to najbardziej imponująca część. Największe wrażenie robi to, jak dobrze algorytm odwzorował nasze własne osobowości. To jest niesamowite!

 3. Renata
  3 sierpnia 2022 @ 14:06

  Na początku miałam wątpliwości, ale po zobaczeniu, jak dobrze to działa, nie mogę się nadziwić efektom.

  To mistrzostwo płynące z lat doświadczeń i ciężkiej pracy, którym jestem dumna, że mogłam się z Wami podzielić.

Dodaj komentarz